İroni Yapım Organizasyon İroni Yapım - Mybilet
HALDUN DORMEN ``KİBARLIK BUDALASI`` İLE KOCAELİ`YE GELİYOR...

 KİBARLIK  BUDALASI / TİYATRO

 

22 ARALIK CUMA  SAAT: 20:00

SABANCI KÜLTÜR SİTESİ

 

Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 9. yılında 22 ARALIK CUMA 20:00 de Sabancı Kültür Sitesi`nde KOCAELİ seyircisiyle buluşacajk.

 

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer.Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

 

Türk Tiyatrosu’nun büyük ustası Haldun Dormen`in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası‘nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı. Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun koreografisi Mikel N. Vidhi, kostüm tasarımı Türkan Kafadar, dekor tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen, ışık tasarımı Cengiz Özdemir‘e ait. Oyunda Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Caner Tör, Reyhan Aydınsel ve Burcu Akyürek rol alıyor.

 

22 ARALIK CUMA   SAAT : 20:00

SABANCI KÜLTÜR SİTESİ

 

BİLET SATIŞ

SABANCI KÜLTÜR SİTESİ GİŞESİ   (262) 323 00 23

KARAMAN KIRTASİYE (İZMİT ÇARŞI MİGROS YANI)

İRONİ YAPIM&ORGANİZASYON  (536) 468 73 54

www.biletix.com