İroni Yapım Organizasyon İroni Yapım - Mybilet
İNTİHARIN GENEL PROVASI / TİYATRO

 İNTİHARIN GENEL PROVASI / TİYATRO

 

18 ARALIK PAZARTESİ  SAAT: 20:00

SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZi

 

Tiyatroadam’ın eğlenceli, coşkulu tarzı ve yüksek performansıyla, gizemini oyunun sonuna kadar koruyan bir bulmaca, şaşırtıcı bir macera olan ``İNTİHARIN GENEL PROVASI ile 18 ARALIK PAZARTESİ 20:00 ` de Süleyman Demirel Kültür Merkezi`nde KOCAELİ izleyicisi ile buluşacak.

Başarısız bir mimarın planladığı bir intihar başarılı olabilir mi? Özellikle de bu plan bir başkasının oyunuysa? Tuna köprüsüne intihar etmek için çıkan bir mimar, atlamadan önce son kez sevgilisine telefon eder. Sevgilisi onu atlamaması için ikna etmeye çalışırken bir balıkçı gelir ve nehre atlamaması için yalvarır. Olaya bir de nehirden geçen geminin kaptanı dâhil olunca, işler karışık, acınacak derecede komik ve bir o kadar da garip bir hal almaya başlar.

“İntiharın Genel Provası”, 20. yüzyılın Balkanlar’dan çıkmış en keskin kalemlerinden biri olarak anılan, aynı zamanda Emir Kustrika’nın “Underground” filminin de senaristi Duşan Kovaçeviç’in kendine has üslubuyla, kara mizah tarzında kaleme aldığı, alaycı ve sarsıcı bir sistem eleştirisi...

“İntiharın Genel Provası”nı, Tiyatroadam’ın geçtiğimiz sezon oynadığı “İvan İvonoviç Var mıydı, Yok muydu?”nun da yönetmeni Emrah Eren, anlamı gölgede bırakmadan, seyir zevki yüksek, eğlencesi bol bir şekilde sahneye taşıyor. Tiyatroadam da güçlü oyuncu ve yaratıcı kadrosuyla, izleyenleri bu sürprizlerle dolu bulmacaya, gizemli maceraya ortak ediyor.

Yazan: Duşan Kovaçeviç
Çeviren: Bilge Emin
Yöneten: Emrah Eren
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Barış Dinçel
Işık Tasarımı: Yakup Çartık
Koreografi: Gizem Erdem
Müzik: Tevfik Kulak
Oynayanlar: Erdem Akakçe, Fatih Koyunoğlu , Kadir Çermik, Selen Öztürk

 

 

18 ARALIK PAZARTESİ   SAAT : 20:00

SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ

 

BİLET SATIŞ

SABANCI KÜLTÜR SİTESİ GİŞESİ   (262) 323 00 23

KARAMAN KIRTASİYE (İZMİT ÇARŞI MİGROS YANI)

www.biletix.com